Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10678/recenzenci-poszukiwani

Recenzenci poszukiwani!

54 wartościowy tekst

Jesteś nałogowym książkoholikiem, a nowe książki pochłaniasz jak pączki w Tłusty Czwartek? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to mamy dla ciebie specjalną propozycję. Poszukujemy osób, które zasilą nasze szeregi. Łapcie więc za pióra bądź klawiatury i piszcie!

Głównie poszukujemy czytelników, którzy podejmą się zrecenzowania książek popularnonaukowych, literatury kobiecej i obyczajowej. Ale przygarniemy też miłośników kryminałów i horrorów. U nas nikt nie jest dyskryminowany!

Co oferujemy oficjalnym recenzentom?

Dołączając do grona oficjalnych recenzentów LC, otrzymasz możliwość regularnej publikacji swoich tekstów w serwisie, który miesięcznie odwiedzają prawie trzy miliony osób. Dostaniesz szansę śledzenia rynku wydawniczego od wewnątrz, czytania nowości – nawet tych, które jeszcze nie trafiły do księgarń. Będziesz mieć możliwość recenzowania książek, które sam/sama nam zaproponujesz – my zadbamy o to, by do Ciebie dotarły. Oczywiście każda książka, którą zrecenzujesz, zostanie Twoją własnością.

W zamian oczekujemy gotowości na nowe literackie wyzwania, rzetelności oraz zaangażowania.

Jak wziąć udział w rekrutacji?  Oto 5 prostych kroków, które sprawią, że wasze aplikacje nie będą wymagały poprawek i od razu zabierzemy się za czytanie waszych tekstów: 


1) W tytule maila wpiszcie ZGŁOSZENIE NA RECENZENTA
2) Do wiadomości dołączcie dwie autorskie recenzje (najlepiej w formacie .pdf) dowolnie wybranych przez siebie książek. Wiadomości zawierające wyłącznie linki do bloga nie będą brane pod uwagę w procesie wyłaniania nowych recenzentów. 
3) Chcemy was lepiej poznać! W treści maila prosimy zawrzeć: link do profilu na lubimyczytac.pl, żebyśmy mogli podejrzeć wasze wirtualne biblioteczki, krótki opis swojej osoby oraz gatunki, jakie was interesują. 
4) Sprawdźcie, czy na pewno dodaliście załączniki.
5) Nie pozostaje nic innego, jak wysłanie aplikacji na adres mailowy k.kolenda@lubimyczytac.pl.

Na wasze zgłoszenia czekamy do 20 sierpnia.

* Zastrzegamy sobie prawo odpowiedzi tylko na wybrane zgłoszenia.
* Nie przewidujemy wynagrodzenia finansowego za publikację recenzji.
UWAGA! Oficjalnymi recenzentami mogą zostać jedynie osoby, które ukończyły 18 lat.

Dziękujemy za tak duże zainteresowanie naborem! Pojawiło się wiele pytań związanych z rekrutacją i przynależnością do grona oficjalnych recenzentów LC, dlatego zebraliśmy te najczęściej zadawane, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

Rekrutacja

Czy trzeba mieć aktywnie prowadzone konto na portalu?
Nie jest to obligatoryjne, jednakże zachęcamy do zaktualizowania swojej wirtualnej biblioteczki. Z chęcią sprawdzimy, po jakie książki sięgacie najczęściej. Konto w serwisie będzie też ważnym miejscem dla przyszłych recenzentów, ponieważ to za jego pośrednictwem nawiązujemy z wami kontakt.

Czy można nadsyłać opublikowane wcześniej recenzje?
Tak, w procesie rekrutacji mogą być wykorzystane autorskie recenzje opublikowane wcześniej w Internecie (np. na portalu, na blogu, na stronie na Facebooku). Zależy nam na poznaniu waszych umiejętności i preferencji czytelniczych.

Co powinna zawierać recenzja?
Recenzja powinna mieć klasyczną strukturę. Doceniamy jednak kreatywność i nieszablonowe podejście nie wyklucza zostania oficjalnym recenzentem. Zachęcamy do zapoznania się z oficjalnymi recenzjami – one najlepiej pokazują, na jakie teksty czekamy.

Oficjalni recenzenci

Czy recenzja napisana w ramach współpracy z lubimyczytać.pl może być publikowana w innych miejscach, czy wyłącznie w serwisieu?
Zależy nam na zamieszczaniu tekstów, które są tworzone z myślą o serwisie lubimyczytać.pl. Jednakże zgodnie z regulaminem portalu, który jest dostępny tutaj, recenzenci po uprzednim opublikowaniu tekstu na lubimyczytać.pl mogą zamieścić go poza stroną z podaniem adresu internetowego, logotypu lub hiperłącza bezpośrednio kierującego do treści zamieszczonej recenzji. W związku z tym prowadzenie bloga i należenie do grona oficjalnych recenzentów się nie wykluczają.

Kto wybiera książki do recenzji?
Zawsze wybór leży po stronie oficjalnego recenzenta, który decyduje się na sięgnięcie po książkę zgodnie z własnym gustem literackim. Czytanie książek powinno być przyjemnym sposobem spędzania czasu, nie zmuszamy nikogo do sięgania po tytuły, którymi nie jest zainteresowany.

Po jakie gatunki sięgają recenzenci?
Nie dyskryminujemy żadnego gatunku literackiego. Co jednak ważne, jesteśmy zainteresowani recenzjami nowszych pozycji (nie starszych niż pół roku).

Jaki jest czas na napisanie recenzji?
Przyjmujemy, że recenzenci mają miesiąc od dnia otrzymania książki na nadesłanie recenzji. Oczywiście, zależy nam na tym, żeby oficjalna opinia pojawiła się w serwisie jak najszybciej, by inni użytkownicy mogli się z nią zapoznać przed premierą książki. Staramy się być elastyczni, prosimy jednak o wcześniejsze poinformowanie o możliwym opóźnieniu.

Czy narzucona jest liczba książek do zrecenzowania w miesiącu?
Nie praktykujemy i nie zamierzamy przydzielać liczby egzemplarzy do zrecenzowania. Recenzenci zależnie od własnych możliwości i zainteresowań samodzielnie dobierają tytuły. Zachęcamy do regularnej aktywności w grupie recenzentów i wzbogacania treści serwisu, jednak jest to funkcja dobrowolna i nikt nie jest zobligowany do wyrobienia określonej normy. Wymagamy jedynie nadesłania recenzji otrzymanej książki.

Jak długie powinny być recenzje?
Teksty dostarczane przez oficjalnych recenzentów serwisu powinny mieć długość co najmniej 2-2,5 tys. znaków ze spacjami.

Czy książki do recenzji otrzymuje się w formie tradycyjnej, czy elektronicznej? 
Recenzenci zawsze otrzymują książki w formie tradycyjnej. Zdarzają się sytuacje, gdy wydawnictwu zależy na recenzji, zanim książka zostanie wydrukowana, dlatego najpierw przesyła e-booka, a po premierze tytułu dostarcza papierowy egzemplarz.

 


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 241  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 1046
Kaśku
19-08-2018 20:26
Czy nadsyłane recenzje są później redagowane, czy od razu publikowane w niezmienionej formie? :)
książek: 244
Mrs_Bookies
21-08-2018 08:42
W jaki sposób recenzenci zostaną poinformowani? Pojawi się gdzieś oficjalna lista, czy tez e-mailowo? :)
Podrawiam i życzę miłęgo dnia wszystkim! :D
książek: 2059
LubimyCzytać
21-08-2018 11:55
Wszystkie osoby, które przesłały do nas swoją aplikację otrzymają maila z odpowiedzią w poniedziałek 17 września. Tego samego dnia na łamach serwisu pojawi się podsumowanie rekrutacji.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2059
LubimyCzytać
21-08-2018 11:55
Dziękujemy za tak liczne zgłoszenia i zainteresowanie rekrutacją! Wszystkie osoby, które przesłały do nas swoją aplikację otrzymają maila z odpowiedzią w poniedziałek 17 września. Tego samego dnia na łamach serwisu pojawi się podsumowanie rekrutacji.
książek: 745
Zaczytana_Panna
21-08-2018 12:02
Szkoda, że dopiero 17 września, jeszcze tyle czasu trzeba czekać :/
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 355
Katarzyna
26-08-2018 13:08
Nie rozumiem osób, które napisały, że książka to "marna zapłata". Przecież skoro jesteście molami książkowymi to i tak czytacie książki i nie dostajecie żadnej zapłaty, a wręcz musicie je kupować z własnych pieniędzy. Poza tym dla mnie książka jest wystarczająca. Potrafi dostarczyć mi wiele radości i przynajmniej chwilowo uwolnić od smutku. Przenieść tam gdzie akurat nie mogę podróżować.
książek: 700
maitiri
17-09-2018 08:24
Wyniki i podsumowanie rekrutacji mają być 17 września, czyli dziś, a mój mail ze zgłoszeniem nawet nie został odczytany, chociaż zrobiłam wszystko dobrze :(
książek: 556
Maggie
17-09-2018 10:08
Teraz spojrzałam i mój email też tak jakby nie odczytany. Hmm...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Lick

Świetna, dawno się tak głośno nie śmiałam :) Lekki i zabawny romans - idealny żeby poczytać i przenieść się do innego "wymiaru" po kolejnym...

zgłoś błąd zgłoś błąd