Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10642/harry-hole-powroci-w-2019

Harry Hole powróci w 2019!

13 wartościowy tekst

Wielbiciele norweskiego policjanta Harry'ego Hole mogą zacierać ręce. Jo Nesbø ogłosił, że w lipcu 2019 ukaże się anglojęzyczne wydanie dwunastej część jego cyklu, a polski wydawca sugeruje, że polskie tłumaczenie może być nawet jeszcze wcześniej!

Po dramatycznej końcówce Pragnienia, w Nożu (tłumaczenie nieoficjalne tytułu) spotykamy Harry'ego Hole budzącego się z ciężkim kacem, jego ręce i ubrania pokryte są krwią. Harry'emu przyjdzie stanąć twarzą w twarz nie tylko ze swoim starym, śmiertelnym wrogiem, lecz również z najmroczniejszym, jak dotąd, wyzwaniem.

Przypomnijmy, że w zamykających „Pragnienie" akapitach jesteśmy świadkami jak Svein Finne - nemezis Harry'ego Hole otwiera szafkę, w której znajduje kopertę z kluczem oraz adresem na Holmenkollen, a także specjalnie dla niego przygotowaną żelazną szczękę: W kopercie było coś jeszcze, coś, co się zaczepiło. Rozdarł ją. I wbił wzrok w to, co w niej leżało. Czarne. I piękne w swym prostym okrucieństwie. Włożył to do ust, zacisnął szczęki i poczuł smak soli, gorycz żelaza. Poczuł ogień. Poczuł pragnienie.

Z niecierpliwością czekamy na informację o dacie polskiej premiery!

Powiązane treści:
Najpierw książka, później film: Pierwszy śnieg

„Pierwszy śnieg”, film na podstawie powieści Jo Nesbø pod tym samym tytułem, to jedna z najbardziej wyczekiwanych adaptacji kryminału w tym roku. Wielbiciele prozy norweskiego autora zastanawiają się – czy ich ukochany detektyw Harry Hole sprawdzi się równie dobrze na ekranie, co w książce? Dziś postaram się odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej o detektywie z Oslo przeczytać, czy obejrzeć jego śledztwo na ekranie.więcej
Nadchodzi inspektor Makbet!

Do końca Projektu Szekspir pozostały tylko cztery książki: „Otello” w adaptacji Tracy Chevalier, „Hamlet” w wersji Gillian Flynn, „Król Lear” Edwarda St. Aubyna oraz „Makbet” w interpretacji Jo Nesbø! Wczoraj wieczorem Jo Nesbø zamieścił opis swojej powieści - wygląda na to, że Harry Hole wchodzi w szekspirowski świat!więcej
„Pragnienie”: O pisaniu, Harrym i lataniu jumbo jetami

Już 29 marca premiera 11 części cyklu o norweskim śledczym Harrm Hole, zatytułowanej „Pragnienie”. Z tej okazji prezentujemy tekst autorstwa Jo Nesbø, w którym opisuje jak doszło do powstania książki, wyznaje czym jest dla niego pisanie i zdradza kilka szczegółów z fabuły najnowszej powieści! Zachęcamy do lektury!więcej

Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 19  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 452
BookReader
23-07-2018 22:28
Wydawnictwo Dolnośląskie stara się, abyśmy nie musieli zbyt długo czekać na polskie wydanie książek Nesbo. Sądzę, że na naszym rynku powieść pojawi się zaraz po norweskiej premierze, tak jak to było przy "Pragnieniu" :)
książek: 190
Paulinqa
24-07-2018 07:44
Cóż za wspaniała wiadomość ;)
książek: 789
Darsky
24-07-2018 10:13
O nie nie, prawie przeczytałam artykuł do końca i sobie zaspojlowałam - moi drodzy, dopiero czytam "Upiory", proszę tu nie wyjeżdżać z wydarzeniami z "Pragnienia" :) A na nową część czekam, polubiłam tę serię i bohaterów, więc cieszę się, że to jeszcze nie koniec.
książek: 352
Ledarg1916
26-07-2018 21:23
Zazdroszczę wszystkim, którzy mają przyjemność czytać powieści Nesbo pierwszy raz... Chciałbym ich jeszcze nie znać, żeby je poznać:-)
Życzę miłej lektury, choć to jest pewne:-) Przed Panią jeszcze znakomita "Policja"...
Pozdrawiam
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 352
Ledarg1916
26-07-2018 21:20
Od dwóch dni biegam po jakichś NFZ-ach, stoję w kilometrowych kolejkach, załatwiam okulistów, laryngologów i innej maści specjalistów, mam wszystkiego dość i nagle - jak każdego niemal dnia - wchodzę na Lubimy Czytać i widzę, że Jo Nesbo wraca z Harrym? Tak! Yes, yes, yes, cytując pewnego byłego premiera!
Dla mnie wiadomość dnia, miesiąca, roku!
Jestem podekscytowany jak dziecko na Gwiazdkę...
Od dwóch dni biegam po jakichś NFZ-ach, stoję w kilometrowych kolejkach, załatwiam okulistów, laryngologów i innej maści specjalistów, mam wszystkiego dość i nagle - jak każdego niemal dnia - wchodzę na Lubimy Czytać i widzę, że Jo Nesbo wraca z Harrym? Tak! Yes, yes, yes, cytując pewnego byłego premiera!
Dla mnie wiadomość dnia, miesiąca, roku!
Jestem podekscytowany jak dziecko na Gwiazdkę albo i bardziej!
Zaczynamy odliczanie do lipca 2019... Tylko jak Nesbo coś zrobi Harryemu... No!
pokaż więcej
książek: 181
Mariusz
28-07-2018 16:52
Super!

Ale nie spojlerujcie w głównych artykułach bo niektórzy są dopiero na początku swojej przygody z charyzmatycznym policjantem!
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Islamska inwazja. Konfrontacja najbardziej rozprzestrzeniającej się religii świata

Temat ciekawy - szczególnie w naszej rzeczywistości, szkoda że potraktowany w sposób "sensacyjny". brak głębszych analiz i co chwilę "...

zgłoś błąd zgłoś błąd