Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10619/netflix-ekranizuje-helikopter-jonasa-bonniera

Netflix ekranizuje „Helikopter“ Jonasa Bonniera

1 wartościowy tekst

Mówi się, że rzeczywistość bywa ciekawsza od fikcji. Z pewnością tak jest w przypadku zuchwałej kradzieży, która miała miejsce w 2009 roku w Sztokholmie. Na oczach bezradnej policji i mediów czterech mężczyzn ukradło 39 mln koron szwedzkich (ok. 16 mln złotych). Na podstawie rozmów z nimi Jonas Bonnier napisał książkę Helikopter. Prawa do ekranizacji nabył Netflix.

23 września 2009 o 5:15 na dachu najbardziej niedostępnego budynku w Sztokholmie wylądował helikopter. Dwadzieścia minut później było już po wszystkim. Pod okiem policji i mediów skradziono 39 milionów szwedzkich koron. Pieniędzy nigdy nie odnaleziono. Czterech śmiałków z dnia na dzień trafiło na pierwsze strony gazet całego świata i stało się bohaterami. Kim byli? Jak zaplanowali ten napad stulecia?

Jonas Bonniers dotarł do mężczyzn, którzy zorganizowali skok. „Helikopter”, efekt wielogodzinnych rozmów, odsłania kilkumiesięczne przygotowania, oraz to, co wydarzyło się tuż po napadzie. Z każdą stroną rośnie napięcie, a zwroty akcji nie ustają aż do zaskakującego finału.

„Helikopter” trafił na listy bestsellerów w Szwecji, Danii i Norwegii, prawa do tłumaczenia książki zostały sprzedane do ponad 30 krajów jeszcze przed premierą. Prawa filmowe kupił Netflix, w lipcu 2018 ruszają zdjęcia do filmu, w którym zagra m.in. Jake Gyllenhaal.

Data premiery filmu nie jest jeszcze znana. Książka ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Znak w przekładzie Ewy Wojciechowskiej


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 1  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 1925
LubimyCzytać
16-07-2018 12:42
Zapraszamy do dyskusji.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Kaszka z mlekiem

Poród to rytuał wejścia w macierzyństwo, nieprawdaż? Ależ oczywiście! “Kaszka z mlekiem” jest książką, którą powinien przeczytać każdy rodzic. Sarah...

zgłoś błąd zgłoś błąd