Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10613/graham-masterton-w-polsce

Graham Masterton w Polsce

14 wartościowy tekst

Już w lipcu Graham Masterton, znany brytyjski autor horrorów, thrillerów, kryminałów i poradników seksualnych, przyjedzie do Polski, by osobiście wręczyć nagrody laureatom drugiego ogólnopolskiego konkursu literackiego dla więźniów o nagrodę swojego imienia.

Konkurs jest efektem spotkania z pensjonariuszami Zakładu Karnego w Wołowie podczas wizyty pisarza w Aglomeracji Wrocławskiej w ramach projektu Rozczytana Aglomeracja w październiku 2016 roku. Masterton był nie tylko pod wrażeniem wnikliwości zadawanych przez więźniów pytań, ale i faktu, iż większość z nich zadana została po angielsku.

Pierwsza edycja konkursu zorganizowana została w 2017 roku i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej jest w tym roku – na konkurs wpłynęło od pensjonariuszy zakładów karnych z całej Polski aż 105 opowiadań, które reprezentują rozmaite gatunki literackie. Zostały one przetłumaczone na język angielski, choć warto nadmienić, iż kilka z nich zostało napisanych od razu w mowie Szekspira. Pisarz zapoznał się z nimi i osobiście wybrał jedenaścioro (!) laureatów. Warto zaznaczyć, że w tegorocznej edycji konkursu wśród uczestników zdecydowanie liczniej niż rok temu reprezentowana jest płeć piękna.

Wręczenie nagród rzeczowych nastąpi 19 lipca w Zakładzie Karnym w Wołowie, chyba że transport któregoś ze zwycięzców będzie niemożliwy ze względów proceduralnych. W konkursie nie będzie jednak przegranych – wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe i zaprojektowane przez samego pisarza długopisy oraz spersonalizowane listy z podziękowaniami.

Przelewanie swych uczuć na papier ma efekt terapeutyczny i może tylko pomóc osadzonym. Cieszę się, że moi wydawcy oraz przyjaciele z Aglomeracji Wrocławskiej to rozumieją, bo bez nich ten konkurs nie mógłby dojść do skutku. – Graham Masterton

Co istotne, na zaangażowaniu pisarza w resocjalizację pensjonariuszy wołowskiej placówki skorzystają jego pozostali fani z Aglomeracji Wrocławskiej. W ramach Rozczytanej Aglomeracji zaplanowano bowiem również cztery spotkania autorskie dla czytelników przebywających na wolności. Wstęp wolny. Odbędą się one w następujących miejscach:


17 lipca, g. 19.00 – Wrocław, Art Hotel, ul. Kiełbaśnicza 20,

18 lipca, g. 17.00 – Międzybórz, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, ul. Wrocławska 8,

19 lipca, g. 17.30 – Wołów, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Gen. Wł. Sikorskiego 8,

20 lipca, g. 19.00 – Czernica, Urząd Gminy, ul. Kolejowa 3.

Organizatorami konkursu „W więzieniu pisane” oraz wizyty Grahama Mastertona są, obok pisarza: Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej, Zakład Karny w Wołowie, Dom Wydawniczy REBIS, Wydawnictwo Albatros oraz Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołowie.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 8  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 336
Roger
14-07-2018 23:16
Według mnie jest lepszym pisarzem niż Stephen King.
książek: 376
Paweł
14-07-2018 23:37
GM straszy za kratami :)
książek: 2173
Renax
15-07-2018 06:16
Dobrze to o nim świadczy. Kiedyś, w praczasach młodości mej czytałam jedną książkę tego pisarza, więc pamiętam, że mnie wciągnęła bardzo.
książek: 3225
filozof
15-07-2018 08:45
Czytam od lat.Uwielbiam Dziewiąty Koszmar.
książek: 366
Marcin
16-07-2018 14:58
Super, jeden z moich ulubionych pisarzy.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Dietoland

Ta książka to dziwadło. Z jednej strony mówi o rzeczy niezwykle ważnej dla człowieka współczesnego - poczuciu własnej godności i wartości, a z drugiej...

zgłoś błąd zgłoś błąd