Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10541/john-malkovich-jako-herkules-poirot

John Malkovich jako Herkules Poirot

2 wartościowy tekst

Odkąd tylko pojawiła się informacja, że John Malkovich wcieli się w słynną postać detektywa, fani zaczęli zacierać ręce. Producenci sukcesywnie podsycają zainteresowanie i publikują pierwsze zdjęcie aktora w roli Herkulesa Poirota.

Chociaż w grudniu fani Agathy Christie mieli szansę zobaczyć ekranizację Morderstwa w Orient Expressie, to już pojawiła się informacja na temat kolejnych projektów związanych z powieściami autorki. „The ABC Murders” będzie ekranizacją książki wydanej w Polsce pod tytułem A.B.C.. Herkules Poirot musi położyć kres serii okrutnych morderstw dokonywanych alfabetycznie na terenie całej Anglii. Przy ofierze morderca zostawia zawsze rozkład jazdy pociągów, który ze względu na alfabetyczne ułożenie stacji nazywany jest „ABC”. Przed każdą zbrodnią morderca przysyła detektywowi kpiący list ze wskazówkami, mogącymi służyć do jego wytropienia. Poirot podejmuje wyzwanie.

Aktor John Malkovich wcieli się w postać Poirota w miniserialu dla stacji BBC One. Jest to pierwsza część z sześciu ekranizacji Christie, które zamówiła stacja BBC. „The ABC Murders” składać się będzie z trzech części, a u boku Malkovicha zobczymy między innymi: Ruperta Grinta (Harry Potter i Insygnia Śmierci), Andrew Buchana (Jane Eyre), Eamona Farrena („Twin Peaks”), Tarę Fitzgerald (Gra o Tron), Bronwyn James („Rozpustnice”) i Freyę Mavor („Kumple”). Reżyserem został Alex Gabassi.

Fani od razu zwrócili uwagę na brak sławnego wąsa, który charakteryzował detektywa. Pojawiła się natomiast kozia bródka. Zdjęcia do produkcji mają zacząć się w czerwcu.

Czy przeszkadza wam, gdy postacie książkowe nie są dokładnie odwzorowane w swoich ekranizacjach?


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 13  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 695
Bosy_Antek
25-06-2018 15:03
Czekam na czarnoskórego Poirota na wózku inwalidzkim.
książek: 41
Legeriusz
25-06-2018 15:39
Tylko Idris Elba :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 6138
Róża_Bzowa
25-06-2018 20:53
To jakaś pomyłka.
Poirot był niezbyt wysoki, dość krępy, z jajowatą głową, wąsem a la Salvador Dali. Oraz zabawnie brytyjski w belgijski sposób :-)

Malkovich to raczej typ intelektualny, nie narcystyczno-belgijski.

Po co, pytam, po co?
książek: 737
Jolka
25-06-2018 21:34
Pasjami oglądam Poirota i Pannę Marple. Niektóre tytuły do znudzenia, po kilka razy. Dawid Suchet jest nie do podrobienia. 70 razy dał pokaz jak ma wyglądać Poirot. Jego wizerunek, jego gra (oskarowa) już na zawsze będą się kojarzyć z małym Belgiem. Nawet Agata byłaby zadowolona. Nie rozumiem potrzeby zmian.
książek: 2453
jatymyoni
26-06-2018 18:11
Z przyjemnością obejrzałam "Morderstwo w Orient Expressie" ze względu na plejadę fantastycznych aktorów. Jednak zupełnie nie przekonała mnie gra John Malkovich .Ja rozumiem, że nowi reżyserzy chcą się zmierzyć, ze sławnymi powieściami, ale nie zmieniajmy powieści.Dawida Suchet jest po prostu genialny jako Hercules Poirot. Tak jak @jolka pasjami oglądam Poirota i Pannę Marple. Te seriale są... Z przyjemnością obejrzałam "Morderstwo w Orient Expressie" ze względu na plejadę fantastycznych aktorów. Jednak zupełnie nie przekonała mnie gra John Malkovich .Ja rozumiem, że nowi reżyserzy chcą się zmierzyć, ze sławnymi powieściami, ale nie zmieniajmy powieści.Dawida Suchet jest po prostu genialny jako Hercules Poirot. Tak jak @jolka pasjami oglądam Poirota i Pannę Marple. Te seriale są ciągle wznawiane na różnych kanałach telewizyjnych i ciągle je można oglądać. Będzie to jakaś podróbka jak tyle nowych seriali z Sherlockiem Holmesem.
pokaż więcej
książek: 737
Jolka
26-06-2018 18:41
Najwięcej Poirota i Panny Marple na 13 Ulicy i Kino TV:)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 321
Fallenangelv
26-06-2018 19:32
To widzę, że oglądamy te same kanały :) Ja mam dodatkowo jeszcze część kolekcji na płytach, ale nie udało mi się zebrać jej do końca. Do obejrzenia zostały mi jeszcze 4 filmy i nie wiem gdzie je obejrzeć. Słonie mają dobrą pamięć, Wielka Czwórka i Dwanaście prac Herkulesa i Bombonierka.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Cienie umysłu

Moim skromnym zdaniem wybitna pozycja jeśli chodzi o tematykę popularnonaukową. Może nie będę wybitnie obiektywny ponieważ powiem szczerze, o ile po b...

zgłoś błąd zgłoś błąd