Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10528/nowy-magazyn-ksiazki-juz-w-kioskach

Nowy Magazyn Książki już w kioskach!

9 wartościowy tekst

Dziś – we wtorek, 19 czerwca br. na rynku ukazał się kolejny numer „Książek. Magazynu do czytania”. Po raz pierwszy do dwumiesięcznika dołączony jest dodatek – wydanie „Najlepsze książki dla dzieci i młodszych dorosłych”, w całości poświęcone literaturze dziecięcej i nie tylko.

Zespół „Książek. Magazynu do czytania” stworzył wyjątkowy, 24-stronicowy dodatek poświęcony nowościom książkowym dla młodszych, nie tylko metrykalnie, czytelników. Wydanie dedykowane jest rodzicom, którzy poszukują wiarygodnych podpowiedzi, co z coraz bogatszej rynkowej oferty podsunąć swoim dzieciom. Na łamach dodatku znalazły się m.in. wybór 10 najlepszych premier książkowych dla dzieci według Joanny Olech, nowych powieści young adult według Natalii Szostak i Justyny Sucheckiej oraz wydań dla małych przyrodników według Wojciecha Mikołuszki. Czytelnicy dowiedzą się również, kogo wkurza Małgorzata Musierowicz, czy inteligentnym dzieciom wolno się nudzić, za co kochamy Pippi Pończoszankę i co czyta z dziećmi Justyna Bargielska, a dodatkowo będą mogli się też zapoznać – razem z dziećmi – z opowiadaniem o skarpetce autorstwa Justyny Bednarek, z ilustracją Daniela de Latour.

Natomiast na okładce nowego wydania dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do Czytania” po raz pierwszy w historii magazynu znalazły się dwie postacie – Frankenstein i pisarka romantyczna Mary Shelley, która stworzyła powieść o potworze i jego twórcy w trakcie... wakacji. Sylwetkę Mary Shelley przedstawia czytelnikom Weronika Murek, a Natalia Szostak rozmawia z jej brytyjską biografką.

Oprócz tego w numerze: Dariusz Nowacki ocenia kryminalną tetralogię o Saszy Załuskiej bestsellerowej pisarki Katarzyny Bondy, sprawdzając, czy królowa polskiego kryminału nie jest przypadkiem (troszeczkę) naga; Wojciech Nowicki przedstawia wszystkie smaki starożytnej Grecji (niektóre są szokujące!). Janusz Rudnicki wyciąga na światło dzienne niewygodne fakty z życia naszych wielkich – Marii Konopnickiej, Ignacego Paderewskiego i Marii Dąbrowskiej, a Milena Rechid Chehab wyrusza w podróż po świecie w poszukiwaniu szczęścia, które da się określić jednym nieprzetłumaczalnym na polski wyrazem.

Dla nowych „Książek” teksty przygotowali także: Katarzyna Wężyk – o historii wibratora i Juliusz Kurkiewicz – o pośmiertnej sławie fotografa Petera Hujara; Michał Nogaś rozmawiał z Danielem Magarielem i Pierre Lemaitrem, a Łukasz Grzymisławski z prof. Ryszardem Koziołkiem o tym, jakie bestsellery kochają Polacy. Czytelnicy mogą też zerknąć na „Półkę z nowościami”, czyli najpełniejszy w Polsce przegląd najciekawszych nowości, reprezentujących wszystkie gatunki, także tych od mniejszych wydawców.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 23  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 292
DonSzabla
20-06-2018 20:07
Chyba kupię swój pierwszy numer :-)
książek: 263
molarnia
20-06-2018 20:23
Kupuję od lat. Co prawda był okres kiedy artykuły były na średnim poziomi i miałam chwile zwątpienia, ale ostatnio wszystko na szczęście wróciło do normy. Szkoda jednak, że pan Szczygieł nie ma już swojej rubryki. Brakuje mi jego poczucia humoru.
książek: 219
Ewa
22-06-2018 13:41
Czyli jest lepiej? Ja po artykule o Wagnerze zwątpiłam w to czasopismo. Artykułu nie dało się przeczytać i zastanawiało mnie jak redaktor naczelny mógł dopuścić taką szmirę do druku?
Kupię na spróbowanie...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 263
molarnia
20-06-2018 20:23
Kupuję od lat. Co prawda był okres kiedy artykuły były na średnim poziomi i miałam chwile zwątpienia, ale ostatnio wszystko na szczęście wróciło do normy. Szkoda jednak, że pan Szczygieł nie ma już swojej rubryki. Brakuje mi jego poczucia humoru.
książek: 203
PedroP
20-06-2018 22:25
Nie muszę kupować magazynu Książki za prawie 12 zł, żeby się utwierdzić w przekonaniu, że Bonda to grafomanka i produkt medialny, a nie pisarka. Kiedyś dało się to jeszcze czytać, obecnie to stek jakiś wypocin, pseudo artykułów i recenzji okraszonych wpadającą w oko szatą graficzną. Zero treści.
książek: 406
LetMeRead
21-06-2018 09:47
To nie kupuj, nikt Ci nie każe.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 253
marlenap1
21-06-2018 12:24
Nie czytałam jeszcze tego czasopisma, więc chętnie się z nim zapoznam :)
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Fenomen poranka

kingaczyta.blogspot.com A gdyby tak wstawać szybciej i zaoszczędzony czas przeznaczyć na coś rozwijającego; coś, co może w przyszłości zaowocuje? W p...

zgłoś błąd zgłoś błąd