Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10507/jean-claude-arnault-oskarzony-o-gwalt

Jean-Claude Arnault oskarżony o gwałt

1 wartościowy tekst

Skandalu wokół Szwedzkiej Akademii ciąg dalszy. Jean-Claude Arnault, mąż Katariny Frostenson i były fotograf Akademii, usłyszał dwa zarzuty gwałtu. Jeśli zostanie uznany winnym, grozi mu sześć lat więzienia. 

O sprawie pisaliśmy już dwukrotnie: najpierw w kwietniu, kiedy z pełnienia, teoretycznie dożywotniej, funkcji zrezygnowało trzech członków Akademii Szwedzkiej, oraz na początku maja, kiedy ogłoszono, że z uwagi na zmniejszony skład Akademii i podważenie zaufania publicznego do tej instytucji w 2018 roku nie zostanie przyznana Nagroda Nobla w kategorii Literatura. 

12 czerwca podano informację, że Jean-Claude Arnault, mąż Katariny Frostenson i były fotograf Akademii, usłyszał dwa zarzuty gwałtu. Prokuratura jest przekonana, że zebrany materiał dowodowy jest na tyle mocny, aby uznać Arnaulta winnym. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy przesłuchano wszystkie kobiety, które w listopadzie 2017 roku oskarżyły fotografa. Jean-Claude Arnault nie przyznaje się do winy i stanowczo zaprzecza, aby dopuścił się jakiejkolwiek napaści na tle seksualnym.

Arnaultowi grozi sześć lat więzienia.

Powiązane treści:
Członkowie Akademii Szwedzkiej rezygnują ze stanowisk

Teoretycznie prestiżowe członkostwo w Akademii Szwedzkiej przyznawane jest dożywotnio. Teoretycznie, bo właśnie ze swoich funkcji zrezygnowało trzech członków gremium przyznającego Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury.więcej
Rok 2018 bez Literackiej Nagrody Nobla

Szwedzka Akademia poinformowała, że w roku 2018 nie zostanie przyznana Literacka Nagroda Nobla. Jak czytamy w oświadczeniu: Decyzja została podjęta z uwagi na zmniejszony skład Akademii i podważenie zaufania publicznego do Akademii. Co się wydarzyło?więcej

Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 18  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 13
Nobel
13-06-2018 18:29
Być może teraz pragnąc udobruchać światową społeczność nagrodę dostanie np. Murakami albo Kundera.
książek: 1347
Monika
13-06-2018 21:48
A za co Murakami i Kundera mają dobruchać społeczność? :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 13
Nobel
13-06-2018 22:07
Choćby za listy bukmacherskie :) obstawiając tych pisarzy można wygrać parę groszy :) oczywiscie nie mam nic przeciwko takiemu wyborowi.
książek: 955
Mario
13-06-2018 22:29
Aha, a propos zarzutów, czyjegoś tam męża czy żony - kogo to obchodzi poza plotkarzami? Mnie interesuje literatura, a nie bzdura.
książek: 13
Nobel
13-06-2018 23:09
To już nieodłączna historia przyznawania literackiej Nagrody Nobla, takie kontrowersje. To jak znak rozpoznawczy. Na szczęście tym razem nikt nie popełnił harakiri jak to już kiedyś miało miejsce... :)
książek: 2480
jatymyoni
14-06-2018 11:13
Kto i kiedy?
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2480
jatymyoni
14-06-2018 11:18
To już się staje nudne. Poczekajmy na wyrok. Nie ma natomiast zarzutów dotyczących samej Nagrody. Szkoda mi Katariny Frostenson.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
The Darkest Part of the Forest

Zdecydowanie twórczość tej autorki jest moją słabością! Ta kobieta używa tak pięknego i poetyckiego języka, że ma się ochotę nigdy nie kończyć jej ksi...

zgłoś błąd zgłoś błąd