Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10383/xviii-edycja-pyrkonu-zaczyna-sie-juz-dzisiaj

XVIII edycja Pyrkonu zaczyna się już dzisiaj!

1 wartościowy tekst

Już po raz osiemnasty polscy fani fantastyki zjadą się do stolicy Wielkopolski na swoje święto. Trwający trzy dni Pyrkon to gratka dla fanów gier, książek, mang, a przede wszystkim dla miłośników dobrej zabawy. Co tym razem oferuje nam poznański konwent?

Od 18 do 20 maja Międzynarodowe Targi Poznańskie zostaną oblężone przez ludzi, którzy przede wszystkim kochają fantastykę. Dzięki Stowarzyszeniu Klubu Fantastyki „Druga Era” sale wypełnią się cosplayerami, fanami gier (nie tylko tych komputerowych) oraz książek. Z bardzo rozbudowanego programu, który zamieszczony jest na stronie głównej konwentu, wybraliśmy dla Was te najsmaczniejsze, czytelnicze kąski, którymi będziecie mogli uraczyć się w Poznaniu.

A jest tego trochę, bo do Poznania zjadą takie sławy jak: Alwyn Hamilton, Maja Lidia Kossakowska, Peter V. Brett, Orson Scott Card, Graham Masterton, Marta Kisiel, Patricia Briggs, Jakub Ćwiek, Jarosław Grzędowicz, Andrzej Pilipiuk, Aleksandra Polak, Paulina Hendel, Peadar Ó Guilín, Krzysztof Piskorski, Magdalena Kozak, Michał Cholewa. A oprócz standardowego stania do nich w kolejkach po autografy, możecie wziąć udział w wielu panelach właśnie z udziałem swoich ulubionych autorów.

Na przykład w tym o tworzeniu światów w powieściach, w którym udział wezmą Patricia Briggs, Robin Hobb, Orson Scott Card, Graham Masterton i Peter V. Brett. Panel „Worldbuilding” odbędzie się 18 maja o 17:00 w Auli. Ten sam zestaw pisarzy będzie można zobaczyć jeszcze w dwóch panelach; o tym, co nas przeraża i jak pisarze wykorzystują strach w swoich książkach „Get goosebumps” 19 maja o 10:30 w Auli, również w sobotę odbędzie się panel o archetypach w literaturze „But, this already happend” o 16:30 w Sali Literackiej 1. Również o archetypach, ale w polskim wydaniu dyskutować będą Andrzej Pilipiuk, Jarosław Grzędowicz i Maja Lidia Kossakowska o 17:30 w Auli. W niedzielę 20 maja o 11:00 w Sali Literackiej 2 redaktor naczelna serwisu Anna Misztak będzie prowadzić spotkanie z Alwyn Hamilton, tówrczynią świata pełnego pradawnej magii dżinów i Peadarem Ó Guilínem, specjalistą od mitologii celtyckiej.

Pełen program Pyrkonu znajdziecie tutaj.

W zeszłym roku liczba uczestników wyniosła około 44 000 ludzi, co w porównaniu z pierwszą edycją (2000 rok i 600 uczestników) robi ogromne wrażenie. Pyrkon to nie tylko dziesiątki sal, wykładów, warsztatów i konkursów, ale przede wszystkim ludzie tworzący całą jego otoczkę.

Jak Pyrkon wyglądał rok temu, możecie zobaczyć na filmiku nagranym przez znanego youtubera – Marcina Okoniewskiego.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 2  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2059
LubimyCzytać
15-05-2018 12:26
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 806
Daria
20-05-2018 22:16
Byłam, przeżyłam i chcę więcej!
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Księżniczka

Pierwszy tom cyklu, "Kuzynki", musiał być potknięciem. Ładnie napisany, wartki, z sympatycznymi bohaterkami - cóż z tego, że praktycznie nie...

zgłoś błąd zgłoś błąd