Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10089/kolekcja-dziel-stephena-kinga

Kolekcja dzieł Stephena Kinga

  wartościowy tekst

Za kilka dni do sprzedaży trafi 23. tom serii Kolekcja Mistrza Grozy, czyli „Dziewczyna, która kochała Toma Gordona”.

Najpełniejsza kolekcja ponad 50 książek Stephena Kinga, amerykańskiego autora znanego i docenianego na całym świecie, ukazuje się na polskim rynku dzięki współpracy Prószyński Media i Wydawnictwa Albatros, polskich wydawców książek Stephena Kinga, w kooperacji z koncernem prasowym Ringier Axel Springer Polska. Pierwszy tom trafił do rąk czytelników w maju ubiegłego roku. Było to „Misery”, trzymający w napięciu thriller psychologiczny, w którym Paul Sheldon, wzięty pisarz romansów historycznych, ulega wypadkowi i trafia pod dach byłej pielęgniarki Anne Wilkes – jak się okazuje, jego maniakalnej fanki. Na podstawie powieści powstał film z oscarową kreacją Kathy Bates w roli Anne.

W ramach kolekcji ukazały się do tej pory m.in. Zielona Mila, Cmętarz zwieżąt, Carrie, Chudszy oraz Lśnienie. Teraz do sprzedaży trafia 23. tom z serii, czyli „Dziewczyna, która kochała Toma Gordona”. W wydawniczych planach są jeszcze m.in. Worek kości, Sklepik z marzeniami i Christine

Stephen King to jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych współczesnych autorów literatury popularnej – ten pracowity i utalentowany rzemieślnik ma na koncie ponad sto powieści, opowiadań, scenariuszy do filmów i seriali oraz komiksów. Na świecie sprzedało się ponad 350 milionów egzemplarzy jego książek, sam autor zaś został okrzyknięty Królem Horroru.

Zaczął pisać jako dziecko i do dziś nie zwalnia tempa. Każda nowa powieść Kinga z miejsca staje się bestsellerem, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, i o większość od razu upomina się Hollywood. Tymczasem jego przepis na to, jak być dobrym pisarzem, jest niezwykle prosty: Czytaj cztery godziny dziennie i pisz cztery godziny dziennie. Jeśli nie masz na to czasu, to nie oczekuj, że będziesz dobrym pisarzem.

Książki Stephena Kinga zawierają liczne odniesienia do amerykańskiej kultury (zwłaszcza popkultury) i folkloru, w których dostrzega mroczne strony i wokół których buduje swoje opowieści. Znakiem rozpoznawczym prozy Stephena Kinga jest wydobywanie niesamowitości z codzienności. Groza wkracza nagle i niespodziewanie w monotonną rzeczywistość amerykańskich miasteczek, odsłaniając prawdziwe oblicza bohaterów, zmuszając ich do zmagań ze swoimi lękami i słabościami.

Kolekcja Mistrza Grozy ukazuje się pod patronatem lubimyczytać.pl.


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 5  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2102
LubimyCzytać
15-03-2018 14:47
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 1352
Julia
16-03-2018 15:45
Czy jest gdzieś spis wszystkich książek, które znajdują się w tej serii?
książek: 334
Dominika
16-03-2018 16:57
http://kingowiec.pl/stephen-king-kolekcja-mistrza-grozy-w-kazdym-kiosku
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 0
konto_usuniete
18-03-2018 10:50
Fajnie tylko mam kilka ale. Po pierwsze nie będzie w tej serii wydanych wszystkich jego książek czyli chcąc mieć wszystkie książki Kinga trzeba udać się do księgarni i dokupić brakujące pozycje a to już nie będzie jednolita kolekcja, po drugie niektóre książki są dzielone na dwa tomy co mnie dziwi skoro były wydane wcześniej w jednym tomie, po trzecie ostatni tom ma ukazać się pod koniec 2019... Fajnie tylko mam kilka ale. Po pierwsze nie będzie w tej serii wydanych wszystkich jego książek czyli chcąc mieć wszystkie książki Kinga trzeba udać się do księgarni i dokupić brakujące pozycje a to już nie będzie jednolita kolekcja, po drugie niektóre książki są dzielone na dwa tomy co mnie dziwi skoro były wydane wcześniej w jednym tomie, po trzecie ostatni tom ma ukazać się pod koniec 2019 roku i nie wiem czy ktoś będzie na tyle wytrwały.
Ale to nie mój problem bo cały dotychczasowy King jest na mojej półce.
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Obsydian

To jest najlepsza seria jaką czytałam jak zaczęłam nie mogłam się oderwać czytałam całą noc i dzień. Były łzy i śmiechu co niemiara przez wypowiedzi c...

zgłoś błąd zgłoś błąd